Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik probíhá každou neděli od 8 hodin. 

Forma výcviku: Služební kynologie

CO SI VZÍT SEBOU:

 

Pro první výcvikové hodiny, bez ohledu na věk psa, budete jistě potřebovat:

 

1.    Kvalitní obojek - ze kterého se pes snadno nevyvlékne. Pro štěňata, bázlivější a citlivé povahy je příhodný obojek kožený, pro hůře ovladatelné jedince je nejvhodnější jednořadý-jednoduchý řetízkový obojek se středně velkými oky. V žádném případě ne ostnatý obojek!


2.    Pevné vodítko - nejlépe kožené nebo i pletené “z barevné umělotiny”, o délce 1-1,5 m. V žádném případě ne řetízkové vodítko!


3.    Náhubek - pro bojovně naladěné psy starší 6 měsíců, abych ochránili ostatní.

 

4.    Pamlsky - nejosvědčenější je párek, či jiná podobná uzenina nakrájená na kostičky, sýr, či rozlomené piškoty. Prakticky se může jednat o cokoliv, co má váš pes velice rád. Vždy to musí být malé kousky, aby se jejich požíváním pes “nezdržoval”, a také nenajedl. Podávání pamlsků (za odměnu) musí být velice rychlé, bezprostředně po správně vykonaném cviku, proto je vhodné jejich uschování volně v ledvince nebo v kapse. Při zdlouhavém vytahování pamlsku ze sáčku nebo z hluboké kapsy ztrácí odměňování smysl.


5.    Oblíbenou hračku - např. míček, pískací hračku, provazový uzel…, bude velmi dobrým motivačním předmětem (pro který se pes bude snažit udělat “cokoliv”), a také se s oblíbenou hračkou bude učit aportování.
Pokud se budete chtít věnovat výcviku intenzivněji, budete dále potřebovat: stopovací vodítko, případně i stopovací postroj, látkové předměty (kousky tmavé látky) na stopu, podstatně více pamlsků, aportovací činku a balónek na šňůrce.